fbpx
Przejdź do treści

Wielkie Arkana – 10 Koło Fortuny.

Wielkie Arkana - 10 Koło Fortuny.

Wielkie Arkana – 10 Koło Fortuny.

Wielkie Arkana – 10 Koło Fortuny.

 

W karcie Koło Fortuny możesz zauważyć:

 

Istotę, która dokonała w sobie cudownej przemiany i odmieniła cale swoje życie, człowieka płynącego na fali szczęśliwych przemian, doświadczającego powodzenia. Człowieka, którego przyjaźń uzależniona jest od korzyści, jakie widzi w związku; w połączeniu z kartą Głupca – wolnego ducha podróżującego w kierunku skarbu (tam, gdzie dostrzega dla siebie korzyści), podróżnika (Koło Fortuny kojarzone z kołem pojazdu lub samym pojazdem).

Osobę pewną siebie, świadomą swej wartości, która bezbłędnie wykonuje wyznaczone jej zadania, kogoś u szczytu formy lub sławy (zwłaszcza, jeśli obok Koła Fortuny znajduje się Gwiazda i [lub) karta Świat. Profesjonalistę, eksperta w swojej dziedzinie, człowieka o silnej osobowości, osobę dynamiczną, szczęśliwą, zakochaną, która wpadła w wir ciekawych „przypadków”. Kogoś, kto z łatwością prześlizguje się przez wszelkie przeciwności i wychodzi zwycięsko z trudnych sytuacji, kogo omijają niebezpieczeństwa. Pracownika kasyna, osobę prowadzącą loterię, teleturniej lub inną grę losową. Człowieka aktywnego, pochwyconego w wir zdarzeń i wielkich przemian;  tak wiele się w jego życiu dzieje, że zapewne on sam za tym nie nadąża (jest „zakręcony”, oszołomiony).

 

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

W dziesiątej karcie Major Arkanów dokonuje się jedno z najważniejszych przeistoczeń Wędrowca i zapewne dlatego Koło Fortuny oddziela pierwszą dziesiątkę kart Wielkich Wtajemniczeń od następnej dziesiątki i wspólnie z Eremitą i Sprawiedliwością tworzy pierwsza grupę kart, które symbolizują wyższy etap rozwoju duchowego. Rydwan zaprowadził Wędrowca do świata Czasu, jedynego, niezależnego od ludzkich zamierzeń wymiaru kosmosu. Poddać się mu się – to skazać siebie na zagładę i stagnację. Pokonać go — to wniknąć w wielowymiarowy kosmos wewnętrznej czasoprzestrzeni. Przede wszystkim to symboliczne zawirowanie w naszym życiu, które po prostu musimy przejść. Początek nowego cyklu, zmiana na którą człowiek nie ma wpływu. Wyjątkowa możliwość takiego rozwiązania sytuacji, które diametralnie zmieni nasze życie, postęp, nowoczesność, powodzenie, zmiana losu, dobra passa, nieuniknione zdarzenia, ktoś, kto wie – ekspert.

 

Przeznaczenie, fortuna, sukces, wyniesienie, szczęście.

 

Przeznaczenie. Los. Fortuna. Rezultat. Pomyślność. Opatrzność. Niezwykłą strata lub zysk. Kulminacja. Zbliżanie się do rozwiązania problemu. Wpływy rzutujące na sprawy, dobre lub złe, w zależności od sąsiednich kart. Zdarzenia nieuchronne. Zdarzenia niespodziewane.

 

Szczęście, szczęśliwy traf, cudowny przełom, szczęśliwa zmiana, niespodziewana radość, uśmiech losu, odnaleziony skarb, wzbogacenie, wygrana, samo urzeczywistnienie, smak spełnienia.

 

Szczęście puka do drzwi i wystarczy je tylko otworzyć. Karta zapowiada nieograniczone możliwości na dokonanie wielkiego przełomu i potężnych, pozy­tywnych zmian. Wystarczy spostrzec okazję, przyjąć ją z wdzięcznością i rozkoszować się życiem. Kryje ono w sobie wiele prostych tajemnic. Kto je pozna i zastosuje, zdobędzie poprzez swój duchowy sukces, wiele energii, szczęścia i dobrobytu. Komu uda się urządzić swoje życie dzięki uruchomieniu własnych mocy i urzeczywistnić plany bez szkód dla kogokolwiek, ten pozna smak speł­nienia i zdobędzie uznanie wszystkich uczciwych ludzi.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Żywioły Astrologiczne w Tarocie”.