fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Szóstka Pucharów.

  • przez
Małe Arkana - Szóstka Pucharów.

Małe Arkana – Szóstka Pucharów.

Małe Arkana – Szóstka Pucharów.

 

Szóstka Pucharów to astrologicznie Słońce w Skorpionie. Wraz z szóstką do dworu pucharów wraca równowaga. Ta karta opisana jest jako przyjemność i ową tytułową przyjemność należy rozumieć jako dobrobyt, harmonię sił natury bez jakiegokolwiek wysiłku czy napięcia.

 

Satysfakcja, spełnienie, błogość, przyjemność, delekto­wanie się, radość, szczęście, cielesność, seksualność, wymiana emocjonalna.

 

Karta ta zaprasza cię do przeżycia prawdziwej ekstazy lub owocnej nauki, co to takiego jest. Jest wskazówką, że seks to najpotężniejsza, twórcza siła Wszechświata. Stworzony jest po to, byśmy mogli cieszyć się naszymi ciałami, poznać smak rozkoszy i żyć z wielką pasją. To nagroda: dopełnienie (ukoro­nowanie) udanego dnia i udanego życia. Słodka chwila – jak powracająca, morska fala.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Karta skłania wszystkich ponuraków do ostatecznego porzucenia błędnych przekonań o grzeszności seksu czy widma potępienia za najpiękniejszy dar i naj­większą frajdę cielesności.

 

Wspomnienia. Wpływ przeszłości. Rzeczy, które odeszły. Dziedzictwo. Nostalgia. Tęsknota.

 

Często wskazuje na jakieś wydarzenie z przeszłości, nie ma wtedy samodzielnego znaczenia, pokazuje tylko na czas, poza tym oznacza powrót do miejsc, w których już byliśmy, do ludzi z naszej młodości, odnowienie starych kontaktów, upiększanie domu, mieszkania, zakupy wyposażenia domowego, tradycje rodzinne. Adopcja. Dziecko pozamałżeńskie. Czasami jednak to nierealne rozpamiętywanie przeszłości.

 

To często karta przeszłości, wspomnień, spoglądania wstecz.

 

Wracania do czasów dzieciństwa, szczęście, radość – lecz raczej pochodząca z przeszłości; sprawy które przeminęły, według innej wykładni nowe związki, nowa wiedza, nowe środowisko. Miłe wspomnienia.

Ten, kto nie potrafi się rozkoszować, jest z reguły „ciężkostrawny”. Staje się z czasem dogmatyczny, oschły, srogi, bezduszny, surowy, posępny, po­nury, zimny, nudny, męczący, narzekający, przykry dla otoczenia, nieludzki itp., itd.

Ten, kto żyje wyłącznie dla rozkoszy bez względu na otaczający go świat, jest nieodpowiedzialnym nałogowcem. Konsekwencje przedstawia 7 Pucharów.

Dominacja przeszłości nad przyszłością. Marzenia o powrocie w czas dzieciństwa. Tęsknota za przeszłością. Powrót do miejsca urodzin, dzieciństwa, do starych przyjaźni, kolegów, koleżanek. Wejście w okres dorastania i związana z tym niepewność.

 

Początek ochoty, szczęścia, sukcesu i radości.

 

Początek stałego rozwoju, gromadzenia zysków i rozkoszy, ale tylko początek. Ta karta to także afront, śledzenie, wiedza, a w niektórych przypadkach rywalizacja i spór związany z nieuprawnioną pychą i pewnością siebie. Chwilami niewdzięczna i zadufana, kiedy indziej miła i cierpliwa. W zależności od położenia karty.

 

Szóstka Pucharów jako partner, jest gorącym i zmysłowym kochankiem.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Zasady i etyka pracy”.

.

Materiały źródłowe