fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Siódemka Pucharów.

  • przez
Małe Arkana – Siódemka Pucharów.

Małe Arkana – Siódemka Pucharów.

Małe Arkana – Siódemka Pucharów.

 

Siódemka Pucharów to astrologicznie Wenus w Skorpionie. Niniejsza karta wydaje się być naturalną konsekwencją ciągu logicznego, wiodącego od obfitości, poprzez luksus i rozczarowanie. Ta karta jest niemal złym i odwróconym obrazem Szóstki Pucharów i przypomina nam o tym, jak łatwo można sprofanować sakrament.

 

Rozkład, nałóg, przesyt, zgnilizna, wyniszczenie, upadek, negacja, niezadowolenie, ucieczka od siebie. słabość.

 

Karta reprezentuje słabość wypływającą z braku równowagi. Nadmiar rozko­szy (patrz: 6 Kielichów), uciech, alkoholu, narkotyków, żądzy pieniądza wywo­łuje w efekcie zepsucie płynące z wnętrza. Sam Crowley wspomina tu o jeszcze zewnętrznym blasku (lilie) i wewnętrznej zgniliźnie jak w „Portrecie Doriana Gray’a” Oscara Wilde’a.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Wcześniej czy później wewnętrzne zepsucie staje się doskonale widoczne na zewnątrz, ale proces zepsucia jest już (niemal) nieodwracalny. Człowiek od dawna przestał być w pełni sobą i niczego nie robi zgodnie ze swoją duszą. Realizuje jedynie skrytą przed własną świadomością, głęboką nienawiść do siebie i świata. Kroczy najkrótszą drogą ku samozniszczeniu.

 

Fantazja. Brak realizmu. Wyobraźnia. Marzenia jak na jawie. Pobożne życzenia. Iluzja sukcesu.

 

Przede wszystkim wskazuje na iluzoryczność naszego pytania. Duchowość i filozofia, przebudzenie duchowe, medytacja, doznania mistyczne, paranauki, marzenia senne, wszelaka nierealność. Wiara, religia. Czasami to także bujanie w obłokach, iluzje, fantazje, brak praktycyzmu, fałszywe obietnice, uleganie wpływom fałszywych proroków, dewocja, fanatyzm religijny, życie tylko na płaszczyźnie duchowej. Podatność na używki typu alkohol i narkotyki, żeby nie trzeba było „istnieć fizycznie”.

 

Przychylność losu, iluzje, sentyment, wyobraźnia, to co odbija się w zwierciadle kontemplacji; pewne osiągnięcia w tym względzie, jednak nic trwałego czy solidnego.

 

Odkrycie nienawiści do siebie to wielki, milowy krok. Następnym jest uświa­domienie sobie, że myśl jest tylko myślą, a uczucie uczuciem. Należą do ciebie tzn., że ty sam je tworzysz. I naturalnie tylko TY masz władzę i moc, by je zmienić.

Fantazja, fantasmagoria. Snucie całkowicie nierealnych planów. Oderwanie od rzeczywistości. Iluzje. Niemożność dokonania wyboru. Natłok pomysłów, planów, propozycji. Fałszywe wyobrażenie o czymś, czego się pragnie.

 

Kłamstwo, niespełnione obietnice, złudzenie, iluzja, pomyłka, dobra passa ale tylko na początku – które dalej nie jest kontynuowana.

 

Zwycięstwo przechodzące koło nosa ze względu na lenistwo. Złudny sukces, wprowadzenie w błąd w chwili pozornego zwycięstwa. Kłamstwo, pomyłka, niespełnione obietnice. Pijaństwo, gniew, próżność. Żądza, spółkowanie, przemoc wobec kobiet, egoistyczna rozpusta, mistyfikacja w miłości i przyjaźni. Często zasłużony, lecz niewykorzystany sukces. Cechy karty jak zwykle uzależnione od jej położenia.

 

Siódemka Pucharów jako partner jest silnie toksyczny i zepsuty, nawet jeśli jeszcze tego nie widać.

 

Negacja, toksyczny związek, przesyt, nadmiar seksu, obezwładniająca nuda, nadmiar rozczarowań,  partner­skie show, wzajemne zatruwanie sobie życia.

 

Związek zatracił kontakt z rzeczywistością. Dawna zażyłość przemieniła się w trujący spektakl, który pochłania żywotną energię i zatruwa życie każdego z was. Na każdym poziomie czujecie przesyt i stać was najwyżej na obrzucenie się nawzajem jeszcze większą porcją trującego jadu.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czas w Tarocie”.

Materiały źródłowe