Małe Arkana – Siódemka Pucharów.

Małe Arkana – Siódemka Pucharów.

Małe Arkana – Siódemka Pucharów.

 

Siódemka Pucharów to astrologicznie Wenus w Skorpionie. Niniejsza karta wydaje się być naturalną konsekwencją ciągu logicznego, wiodącego od obfitości, poprzez luksus i rozczarowanie. Ta karta jest niemal złym i odwróconym obrazem Szóstki Pucharów i przypomina nam o tym, jak łatwo można sprofanować sakrament.

 

Rozkład, nałóg, przesyt, zgnilizna, wyniszczenie, upadek, negacja, niezadowolenie, ucieczka od siebie. słabość.

 

Karta reprezentuje słabość wypływającą z braku równowagi. Nadmiar rozko­szy (patrz: 6 Kielichów), uciech, alkoholu, narkotyków, żądzy pieniądza wywo­łuje w efekcie zepsucie płynące z wnętrza. Sam Crowley wspomina tu o jeszcze zewnętrznym blasku (lilie) i wewnętrznej zgniliźnie jak w „Portrecie Doriana Gray’a” Oscara Wilde’a.

Wcześniej czy później wewnętrzne zepsucie staje się doskonale widoczne na zewnątrz, ale proces zepsucia jest już (niemal) nieodwracalny. Człowiek od dawna przestał być w pełni sobą i niczego nie robi zgodnie ze swoją duszą. Realizuje jedynie skrytą przed własną świadomością, głęboką nienawiść do siebie i świata. Kroczy najkrótszą drogą ku samozniszczeniu.

 

Fantazja. Brak realizmu. Wyobraźnia. Marzenia jak na jawie. Pobożne życzenia. Iluzja sukcesu.

 

Przede wszystkim wskazuje na iluzoryczność naszego pytania. Duchowość i filozofia, przebudzenie duchowe, medytacja, doznania mistyczne, paranauki, marzenia senne, wszelaka nierealność. Wiara, religia. Czasami to także bujanie w obłokach, iluzje, fantazje, brak praktycyzmu, fałszywe obietnice, uleganie wpływom fałszywych proroków, dewocja, fanatyzm religijny, życie tylko na płaszczyźnie duchowej. Podatność na używki typu alkohol i narkotyki, żeby nie trzeba było „istnieć fizycznie”.

 

Przychylność losu, iluzje, sentyment, wyobraźnia, to co odbija się w zwierciadle kontemplacji; pewne osiągnięcia w tym względzie, jednak nic trwałego czy solidnego.

 

Odkrycie nienawiści do siebie to wielki, milowy krok. Następnym jest uświa­domienie sobie, że myśl jest tylko myślą, a uczucie uczuciem. Należą do ciebie tzn., że ty sam je tworzysz. I naturalnie tylko TY masz władzę i moc, by je zmienić.

Fantazja, fantasmagoria. Snucie całkowicie nierealnych planów. Oderwanie od rzeczywistości. Iluzje. Niemożność dokonania wyboru. Natłok pomysłów, planów, propozycji. Fałszywe wyobrażenie o czymś, czego się pragnie.

 

Kłamstwo, niespełnione obietnice, złudzenie, iluzja, pomyłka, dobra passa ale tylko na początku – które dalej nie jest kontynuowana.

 

Zwycięstwo przechodzące koło nosa ze względu na lenistwo. Złudny sukces, wprowadzenie w błąd w chwili pozornego zwycięstwa. Kłamstwo, pomyłka, niespełnione obietnice. Pijaństwo, gniew, próżność. Żądza, spółkowanie, przemoc wobec kobiet, egoistyczna rozpusta, mistyfikacja w miłości i przyjaźni. Często zasłużony, lecz niewykorzystany sukces. Cechy karty jak zwykle uzależnione od jej położenia.

 

Siódemka Pucharów jako partner jest silnie toksyczny i zepsuty, nawet jeśli jeszcze tego nie widać.

 

Negacja, toksyczny związek, przesyt, nadmiar seksu, obezwładniająca nuda, nadmiar rozczarowań,  partner­skie show, wzajemne zatruwanie sobie życia.

 

Związek zatracił kontakt z rzeczywistością. Dawna zażyłość przemieniła się w trujący spektakl, który pochłania żywotną energię i zatruwa życie każdego z was. Na każdym poziomie czujecie przesyt i stać was najwyżej na obrzucenie się nawzajem jeszcze większą porcją trującego jadu.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czas w Tarocie”.

Materiały źródłowe

Warto przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.