fbpx
Przejdź do treści
Małe Arkana – Ósemka Pucharów

Małe Arkana – Ósemka Pucharów

Małe Arkana – Ósemka Pucharów

 

Ósemka Pucharów to astrologicznie Saturn w Rybach. Ukazuje wpływ Merkurego, nad którym jednakże dominują związki karty z Saturnem w Rybach. Ryby symbolizują cichą, lecz zastałą wodę. Saturn zaś całkowicie pozbawia ją energii.

 

Gnuśność, beznadzieja, bezsilność, zastój, martwota, ospałość, recesja, niemoc, marazm, zła koniunktura.

 

Zapomniałeś, że w kosmosie nie ma nic za darmo. Tak samo, jak nie możesz tylko brać, nie powinieneś wyłącznie z siebie DAWAĆ. Nie było rozsądne lać źródlaną wodę w studnię bez dna. Równowaga została zachwiana i ponosisz tego konsekwencję.

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

równowagi może być bolesna, ale w konsekwencji opłaca się stukrotnie. Nawet przed rzuceniem grosza żebrakowi powinieneś pomyśleć, czy nie padasz ofiarą własnej naiwno­ści lub czy nie zabijasz w kimś woli życia albo jego własnej inicjatywy. Konse­kwencje, bowiem są równie przykre, jak przy czynieniu zła.

 

Zaprzestanie wysiłków. Rozczarowanie. Porzucenie wcześniejszych planów. Nieśmiałość. Skromność. Niechciany sukces.

 

Najczęściej symbolizuje punkt zwrotny w życiu emocjonalnym, zmiany w układach z ludźmi, w sytuacji rodzinnej, zmianę środowiska zawodowego lub miejsca zamieszkania, długofalowe plany zawodowe, rekonwalescencję po chorobie. To również twórcza praca każdego rodzaju.

W swej warstwie powierzchownej karta mówi sama za siebie, jednak według innej wykładni to radość, łagodność, nieśmiałość, zaszczyt, skromność. W praktyce zwykle okazuje się, że ta karta wskazuje iż dana sprawa się kończy, albo że sprawa którą uważano za ważną ma w istocie niewielkie znaczenie – bez względu na to czy wyjdzie to na dobre czy na złe.

 

To karta brama i odpowiada znaczeniowo Eremicie i symbolizuje chęć oderwania się od starych form żyda i poszukiwanie nowych w sferze uczuć i wyobraźni.

 

Poszukiwania. Podróż w głąb siebie. Krystalizacja zainteresowań artystycznych, twórczych, życiowych. Smutek spowodowały brakiem miłości. Chęć lepszego poznania samego siebie, oddalenie. Zmiana uczuć, zmiana obiektu zainteresowań. Trójkąt małżeński. Nowe perspektywy w miłości. Chwilowe zerwanie. Ochłodzenie

 

Porzucony sukces. Utrata zainteresowania.

 

Chwilowy sukces, ale bez dalszych efektów. Coś porzuconego chwilę po tym jak zostało zdobyte. Nic trwałego. Roztrwonienie sukcesu. Błąkanie się z miejsca na miejsce. Utyskiwanie i zżymanie się bez powodu. Poszukiwanie bogactwa. Niestałość.

 

Ósemka Pucharów jako partner jest ociężale obojętny.

 

Beznadzieja, emocjonalne bagnisko, obojętność, paraliż, smutek, wampiryzm energetyczny, bezsilność.

Gdy jeden z partnerów daje z siebie wszystko lub poświęca się bez najmniej­szej inicjatywy z drugiej strony, to taka sytuacja może jedynie doprowadzić do katastrofy. Dochodzi wówczas do żalu, pretensji, chorego uzależnienia od part­nera, współ uzależnienia, bojkotowania przedsięwzięć zainicjowanych przez jedną ze stron itd. W konsekwencji oboje czują tylko gorycz.

Karta może być wskazówką na stary wzorzec nakazujący warunkową miłość i lokowanie uczuć w osoby niezdolnego odwzajemnienia. Wtedy budzi się me­chanizm większych i coraz większych starań prowadzących w efekcie donikąd.

Syndrom ten może być wynikiem faktycznego lęku przed byciem prawdziwie kochanym, zrodzonym z lęku przed opuszczeniem.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czy Tarot naprawdę przepowiada przyszłość?”.

Materiały źródłowe

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: