fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Dziewiątka Mieczy

  • przez
Małe Arkana - Dziewiątka Mieczy

Małe Arkana – Dziewiątka Mieczy

Małe Arkana – Dziewiątka Mieczy


Małe arkana – Dziewiątka Mieczy to astrologicznie Mars w Bliźniętach. To często dziki gniew głodu pozbawionego jakichkolwiek hamulców. To Jesod, czyli jesteśmy w środkowym filarze Drzewa życia. Chociaż miecze to przecież intelekt, w tej karcie dostrzeżemy raczej wściekłego inkwizytora.

W tym przypadku Małe Arkana – Dziewiątka Mieczy to także równowaga i stabilność, Jesod nie jest w stanie zminimalizować złych stron rozjuszonego Marsa w gadatliwych Bliźniętach. Crowley nazwał tą kartę „agonią umysłu”. Energia tej karty znajduje dla siebie jedyne ujście w ohydnej nikczemności.

Śmierć, porażka, poronienie, zwłoka, oszustwo, rozczarowanie, rozpacz. Dodatkowo: ogólnie rzecz biorąc karta – OMEN.

Karta cierpiętnika, osoby wiecznie zmartwionej, tzw. syndrom żydowskiej matki. Przeczucia, złe sny, duchowe rozterki. Złośliwość, smutek, czarne myśli, stres, załamanie. Czasem śmierć kogoś bliskiego. W negacji – koniec wewnętrznych konfliktów, powrót nadziei, optymizm, chęć nowego startu.

Niedola. Kłótnia. Nieszczęście. Poronienie. Niepokój o ukochaną osobę. Rozpacz. Cierpienie.

Dziewiątka Mieczy to rozpacz, kłopoty, nieszczęście. Koszmary nocne. Depresja fizyczna i duchowa. Przerażenie. Lęk o kogoś, kogo się kocha. „Ból egzystencjalny”. Cierpienie. Inercja. Lęk wysokości. Przesadna niechęć lub wrogość w stosunku do obcych. Zwątpienie. Wstyd, skrupuły. Nieśmiałość i bojaźliwość. Płacz, spazmy. Dziecinna rozpacz.

Małe Arkana – Dziewiątka Mieczy to choroba, cierpienie, złośliwość, okrucieństwo, ból.

Rozpacz, okrucieństwo, bezsilność, złośliwość, niedostatek, strata, nędza. Jarzmo, opresja, praca, delikatność i rzemiosło, nieszczerość, kłamstwo i oszczerstwo. Ale także posłuszeństwo i wierność, cierpliwość, altruizm. Wszystko w zależności od dobrego lub złego położenia karty.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Podłość, krwiożerczość, zaciętość, zawziętość, żądza oskarżania, fanatyzm, męczeństwo, cierpienie, zemsta, nikczemność, sadyzm, przemoc.

Podświadomość nie zna upływu czasu. Dla niej wszystko JEST i dzieje się teraz. Jeśli jako zranione i do żywego dotknięte dziecko postanowiłeś KIEDYŚ oddać rodzicom (lub opiekunom) brutalne ciosy, nadszedł więc czas odpłacić za do­znane krzywdy. Niezależnie od twojej świadomej pamięci dorosłeś i twoja dusza gotowa jest na wendetę. Ponieważ jednak posiadasz już rozsądek i moralność dorosłego, więc podświadomość szuka innych sposobów, by wyciągnąć i użyć za­rdzewiałych już, choć gotowych do akcji mieczy.

Dziewiątka Mieczy przypomina, że masz teraz kilka sposobów na urzeczywistnienie twojej wewnętrznej prawdy. Najczęściej stosowanym jest wyszukanie partnera o cechach zbliżonych do bru­talnego ojca (matki, opiekuna). Wtedy zaczyna się teatr okrucieństwa i dalsze­go zadawania ran na forum związku. Możesz mścić się do woli lub dalej odbie­rać ciosy, aż któregoś dnia srogo ukarzesz swego „oprawcę”. Przygotowane miecze, choć miały innego adresata, zostają użyte i dla zawziętej duszy wszyst­ko jest w porządku.

Uwięzienie, podejrzenie, wątpliwości, uzasadniony strach, wstyd. Dodatkowo też uzasadnione podejrzenia wobec wątpliwej osoby.

Rzadziej sam wcielasz się w rolę okrutnego rodzica i padasz ofiarą własnego samooskarżania się i nałożonych na siebie kar. Toniesz w kołowrotku okrucień­stwa i wyrzutów sumienia.

Małe Arkana – Dziewiątka Mieczy to w najgorszym dla ciebie przypadku, jako doskonale pojętne dziecko, nauczyłeś się okrutnie obchodzić z samym sobą. Przerosłeś mistrza i ojciec (matka lub opiekun) w twojej aurze jest tysiąckrotnie bardziej nieludzki, niż ten prawdzi­wy. Tu czeka cię tylko masochizm, samoudręka i autodestrukcja.

Małe Arkana – Dziewiątka Mieczy jako partner jest okrutny i żądny zemsty, choć nie pamięta już, na kim i za co.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Kilka ksiażek które warto przeczytać”.

Materiały źródłowe