fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Dwójka Buław.

  • przez
Małe Arkana - Dwójka Buław.

Małe Arkana – Dwójka Buław.

Małe Arkana – Dwójka Buław.

 

Dwójka Buław to kolejna karta z żywiołu ognia. To karta Marsa w Baranie. Reprezentuje energię dającą początek mocy. Karta przemawia do utkwionych w Tobie sił wojownika. Sytuacja dojrzała i jest naturalne, że objawisz swoją moc zamiast bawić się w dyplomację. Twoja chęć i wola jest ważniejsza niż samo działanie. Otrzymujesz wskazówkę by zebrać się w sobie i zjednoczyć wewnętrzne energie. Zaczniesz panować i władać, gdy w pierwszej kolejności opanujesz siebie i zawładniesz sobą.

Umiejscowienie w czasie – pierwsza dekada Barana.

 

Wojowniczość, odwaga, radość ryzyka, dynamika, siła przebicia, pragnienie zapanowania.

 

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Osoba dojrzała. Władza. Osiągnięcie celów i zaspokojenie potrzeb. Odwaga. Dominująca osobowość.

Współpraca, układy zawodowe, praca naukowa, odkrywanie nowych prawd. Ogólnie – zawieranie ważnych umów, transakcji, zakładanie spółek. Karta zakulisowych rozmów, działań poza nami, dokonywanie wyborów zawodowych, poczucie pewnego niedosytu. Spotkania erotyczne, prace remontowe przy domu lub mieszkaniu, standardowe badania lekarskie.

 

Z jednej strony bogactwa, fortuna, świetność, z drugiej cierpienia fizyczne, choroba, rozgoryczenie, smutek, umartwienie. Projekt sugeruje że oto władca nadzoruje swoje posiadłości, ewentualnie przypatruje się kuli ziemskiej, wydaje się że to choroba, umartwienie, smutek Aleksandra wśród wspaniałości bogactw świata. Panowanie nad innymi bez wysiłku opanowania siebie sprawia, że Twoja władza staje się silnym narkotykiem i jedynym lekarstwem na Twoje lęki. Jest to niestety lek pozorny, ale uzależnienie odbiera Ci resztki władzy nad sobą.

 

Zaufanie, pewność siebie, ufność we własne siły, zadufanie w sobie. Samodzielność, samotność człowieka który osiągnął sukces. Poczucie własnej doskonałości, zasługa, indywidualizm, wiedza i nauka, wyższe formy wiedzy i poznania świata.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Walka o dominację, przepychanka, gierki, woda i ogień.

Związek dwojga ludzi jest równocześnie związkiem dwóch sposobów wychowania, odmiennych przekonań, świadomości, odczuć, sumień, manier, przyzwyczajeń, zapatrywań i tym podobnych. Karta może być wskazówką na młody związek lub na wyłaniające się właśnie konflikty. Przy odpowiedniej postawie i gotowości do kompromisów różnice zdań mogą stać się polem do poszukiwać nowych dróg i rozwiązań.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Żywioły astrologiczne w Tarocie”.