fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Czwórka Pucharów.

  • przez
Małe Arkana - Czwórka Pucharów.

Małe Arkana – Czwórka Pucharów.

Małe Arkana – Czwórka Pucharów.

 

Czwórka Pucharów jest astrologicznie przypisana Księżycowi w Raku. Położenie tego znaku sugeruje pewną słabość, jest to poddanie się pragnieniu. Kiedy ta karta pojawia się w rozkładzie, należy cieszyć się chwilą, ale nie łudzić się tym, że będzie ona trwać wiecznie. To naprawdę przełomowa kata. W gruncie rzeczy niesie ze sobą aż za dużo dobrego. Czwórka Pucharów oznacza spełnienie emocjonalne, także chęć odcięcia się od nowych bodźców, często konieczność medytacji czy kontemplacji uczuć. Dlatego też to samowystarczalność uczuciowa.

 

Opieka. Bezpieczeństwo emocjonalne. Emocjonalne bo­gactwo. Subtelny erotyzm. Delikatność. Opiekuńczość. Kochanie. Dawanie miłości.

 

Bogaty, silny związek pełen jest ciepłych uczuć: erotycznych, macierzyńskich i ojcowskich. Wzbiera tu niepohamowana potrzeba czułości, pewności, dawania oparcia, obdarowywania uwagą i wspierania na każdym kroku. Karta prezentuje idealny obrazek szczęśliwej, gorąco kochającej się rodziny typu 2 + 2. Tęsknią za tym wszyscy, którzy mieli tego za mało w dzieciństwie oraz ci, którym nadmiar pozornej (wynaturzonej) miłości odebrał wolność i swobodę

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

 

Znużenie. Awersja. Niechęć. Rozczarowanie. Gorzkie doświadczenie. Stabilny okres życia.

 

Ta karta zawsze wskazuje na jakieś formy przenikania się czasów. To poszukiwanie nowych rozwiązań we wszystkich sferach życia. Zawsze ma duży ładunek emocjonalny –nuda i brak satysfakcji jako motor do poszukiwań nowych rozwiązań. Przesyt.

W negatywnym wydźwięku – chora wyobraźnia, zaniedbanie ważnych spraw dla byle jakich przyjemności, nadużycie zaufania bliskiej osoby, nieumiejętność przyznania się do błędów, chandra, praca ponad siły bez satysfakcji, brak motywacji do działania, smutek i przygnębienie.

Zmęczenie, rozgoryczenie, awersja, urojone udręki, jakby wino tego świata wywoływało tylko przesyt; oto marnotrawca otrzymuje inne wino, cudowny dar, jednak nie widzi w nim pocieszenia. Jest to również karta mieszanej przyjemności.

 

Dodatkowo, to także: sprzeczności. Czasami to także nowość, zapowiedź, nowa wskazówka, nowe związki.

 

Jak cienka jest nić między miłością, a nienawiścią, tak samo „niewidoczne” bywają granice między obdarowywaniem uwagą i wspieraniem a stałą kontrolą. Nadmierna opiekuńczość natomiast to koniec wolności, a co się za tym kryje – również miłości.

Awersja. Wstręt. Smutek. Chandra. Nostalgia. Brak chęci do życia. Zamyślenie. Brak wiary w sens istnienia- Depresja. Chorobliwa imaginacja. Ospałość. Zdarzenia z przeszłości sprawiają, że przyszłość jawi się w najczarniejszych barwach.

 

Otrzymywanie przyjemności i dobroci od innych, co czasami wiąże się z uczuciem niewygody.

 

Sukces lub przyjemność zbliżająca się do końca. Dlatego też to chwilowa przyjemność, która może lecz nie musi być kontynuowana. W mniejszym stopniu, niż w przypadku poprzedniego symbolu dotyczy to najczęściej miłości i zaślubin. Ten symbol jest zbyt bierny, żeby reprezentować szczęście idealne. Szybkość, polowanie i dążenie. Nabycie czegoś w ramach rywalizacji, czasami niesprawiedliwość lub złe strony przyjemności.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

4 Pucharów jako partner, jest gotów się dzielić, obdarowywać cię i być dla ciebie oparciem.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Zasady i etyka pracy”.

Materiały źródłowe