fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Czwórka Buław.

  • przez
Małe Arkana - Czwórka Buław.

Małe Arkana – Czwórka Buław.

Małe Arkana – Czwórka Buław.

Umiejscowienie w czasie – trzecia dekada Barana.

To następna karta z żywiołu ognia. To Wenus w Baranie, co oznacza, że poczucie taktu i delikatność są niezbędne, by wykonać to, co mamy do zrealizowanie.

Zwieńczenie, uzupełnienie, zjednoczenie, scalenie, integracja, kosmiczny porządek, harmonia, dynamika, cudowny system, imperium.

Karta ta przedstawia wyższy kosmiczny porządek, który z jednej strony jest doskonały i wszystko w nim znajduje się w ciągłym ruchu, z drugiej zaś jest w pewnym stopniu ograniczony. Wszystko tu odbywa się w stałych, powtarzających się cyklach. Oznacza to, że doskonałość jest ograniczona, a ograniczenie jest doskonałe. Wszystko toczy się swoim, właściwym torem, wszystko jest tak jak być powinno, wszystko jest w równowadze. Doskonałość. Najistotniejszym punktem jest zjednoczenie w samym centrum elementów przeciwstawnych, ich wzajemne współgranie i wyzwolona energia.

Romans. Towarzystwo. Harmonia. Nowo zdobyte bogactwo. Spokój. Owoce pracy. Odpoczynek.

 

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Zakładanie spółek i powoływanie do życia nowych firm. Sukces mentalny. Odnalezienie harmonii, swojego miejsca na ziemi. Zarówno w wymiarze zawodowym, jak i osobistym. Uwolnienie się od poprzednich zawodowych ograniczeń, podjęcie nowej pracy, spektakularny sukces zawodowy (u artystów – z kartą Gwiazda). Wysoka pozycja i uznanie społeczne, upiększenie własnego domu lub miejsca pracy, dobry rezultat naszych starań. Kupno ziemi lub posiadłości ziemskiej.

 

Życie wiejskie, zacisze, schronienie, dożynki w gospodarstwie, odpoczynek, zgoda, harmonia, powodzenie, pokój i ich efekty.

 

Jeśli jednak spoczniesz na laurach, lub w trakcie jednego przedsięwzięcia rozpoczniesz wiele innych, rozproszysz energię i wówczas powstaną dookoła Ciebie inne, o wiele doskonalsze imperia. Nie ma nowego bez ukończenia starego.

Czwórka Buław koreluje z Wieżą Boga z Wielkich Arkanów, lecz w przeciwieństwie do niej oznacza harmonię, pokój, budowanie czegoś, co w przyszłości przyniesie szczęście. Umowa za obopólną zgodą. Koniec trudności i strachu. Spokój, łagodność, radość. Dom, w którym panuje harmonia. Uwolnienie od tego, co było. Romans. Społeczne zaakceptowanie czyjejś postawy. Radość z efektów pracy.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Doskonałe uzupełnienie, zamknięcie pewnego etapu, ukoronowanie starań, zjednoczenie, kreatywność.

W tej chwili macie szansę zamknąć pewien cykl i otworzyć się na nowe doświadczenia. Warto przy okazji odrzucić bezsensowne pragnienia ulepszenia drugiej połowy. Możecie cudownie współistnieć ciesząc się wzajemną, zaakceptowaną już odmiennością, która Was wzbogaca i uzupełnia.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Żywioły astrologiczne w Tarocie”.