Małe Arkana – As Mieczy

Małe Arkana - As Mieczy

Małe Arkana – As Mieczy

Asy w tarocie reprezentują siłę czterech żywiołów. Różnią się od pozostałych małych kart. Asy nie manifestują jednak żywiołów w materialnej formie. Tworzą natomiast związek pomiędzy blotkami a Księżniczkami (Paziami) władającymi częścią nieba wokół bieguna północnego. Południk wyznacza Wielka Piramida , a podział stref wpływu następuje w kierunku wschodnim, zgodnie z kolejnością żywiołów Tetragrammatonu (ognia, wody, powietrza, ziemi). Tak więc w przybliżeniu Asy – Księżniczki Buław obejmują Azję, Puchary Pacyfik, Miecze obie Ameryki, Pentakle zaś Europę i Afrykę.

Małe Arkana – As Mieczy to pierwotna energia żywiołu powietrza, to jego rdzeń. Powietrze jest wynikiem połączenia ognia i wody. Stanowi też istotę litery vau Tetragrammatonu. Astrologicznie włada kwadrantem Koziorożca, Wodnika i Ryb.

Triumf, wszelka przesada, podbój, triumf siły. Jest to karta wielkiej siły zarówno w miłości jak i nienawiści. Korona może mieć o wiele większe znaczenie, niż uważa się zwykle w przepowiadaniu przyszłości.


Dodatkowo: wielka pomyślność, albo wielkie ubóstwo.

Małe Arkana – As Mieczy to początek, odrodzenie, zwycięstwo, siła, zmiana sposobu myślenia, determinacja, ambicja, aktywność intelektualna, podjęcie wyzwania „mimo wszystko”, stypendium naukowe, praca naukowa, spotkanie zawodowe, dokument.

W negacji Małe Arkana – As Mieczy to opieszałość, lenistwo, destrukcja, bezsensowna rywalizacja zawodowa, konflikty, utrata energii, strach przed publicznymi wystąpieniami, plotki, niechęć do nauki, braki w wykształceniu, zdarzenie gwałtowne o negatywnych dla nas konsekwencjach.

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

Siła woli. Intelektualna precyzja. Zdolność przewidywania. Brak sentymentów. Inicjatywa. Energia. Triumf. Zwycięstwo. Ukoronowanie zwycięstwa i sukcesu. Duch, myśl, ożywienie umysłu. Pomysł. Prawda. Rozum. Pamięć. Praca umysłowa.

As Mieczy to także opieszałość, lenistwo. Utrata silnej woli. Słabość. Walka. Morderstwo, śmierć, wypadek. Upadek rządu. Tyrania. Samobójstwo. Autodestrukcja. Nieudana próba samobójstwa. Utrata pamięci.

Małe Arkana – As Mieczy symbolizuje siłę przywoływaną, w odróżnieniu do siły naturalnej. Wzniesiony do góry przywołuje boską koronę Jasności Ducha, ale odwrócony oznacza Inwokację Siły Demonicznej, wówczas staje się przerażającym symbolem. Reprezentuje więc potężną moc przywoływania dobra lub zła. Reprezentuje także wirującą moc i siłę w kłopotach. Stanowi afirmację sprawiedliwości na usługach Boskiej Władzy.

Determinacja. Siła. Aktywność. Przesada. Triumf. Władza. Sukces. Płodność. Dobrobyt. Głębokie uczucie. Miłość i gwałt. Mistrzostwo. Podbój.

Małe Arkana – As Mieczy to siła myśli, siła decyzji, moc zdecydowanego myślenia, genialność, przejrzystość, cud, umysłowa kreatywność, ukoronowanie procesu myślenia.

As Mieczy jest wskazówką, że osiągnąłeś duchową jasność, która jest warunkiem wszelkich działań lub planów. Daje ci możliwość niepowstrzymanego, efektyw­nego działania i sukcesu. Jako człowiek świadomy możesz teraz nazwać rzeczy po imieniu i zmierzać bezpośrednio, najkrótszą drogą do celu. Widzisz, wiesz, rozumiesz, a działaniem pokazujesz, że wiesz i rozumiesz!!! Jest idealnie, kiedy twoim czynom towarzyszy odpowiedzialność.

23 to liczba iluminatów. 23 szpice korony w karcie Małe Arkana – As Mieczy pokazują niebezpieczeństwo, że skorzystasz ze swojej wiedzy i duchowej jasności przeciw ludziom i światu na rzecz wyłącznie własnych korzyści i zimnych kalkulacji. Wyrazisz i pokażesz swoją mądrość i wiedzę, podczas gdy otoczenie tonąć będzie w niemocy smaga­ne biczem twojej błyskotliwej inteligencji. Dodaj swoim działaniom kroplę serdeczności i miłości.

Małe Arkana – As Mieczy – Znaczenie w partnerstwie

As Mieczy to jasność, partnerska uczciwość, bezpośredniość, czysty układ, bezkompromisowość, określenie się.

Małe Arkana – As Mieczy podpowiada, ze wasze partnerstwo nie skrywa już żadnych tajemnic. Wszystko jest oczywi­ste, a jeśli nie, to za chwilę zostanie wyjaśnione. Karta pokazuje sytuację, w któ­rej absolutnie wystarczającym warunkiem jest zdecydowana wola choćby tylko jednego z was, by oczyścić atmosferę i uzyskać klarowną jasność.

As Mieczy jako partner jest zdecydowany i wie, czego chce.

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czy Tarot naprawdę przepowiada przyszłość?

Materiały źródłowe

Warto przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *