fbpx
Przejdź do treści

Grupa Krwi.

Grupa krwi.

Przy okazji corocznych, standardowych badań, w tym przypadku krwi, wpadłam na genialny pomysł, żeby ustalić swoją grupę krwi. Nie tylko ustalić, ale i założyć sobie tak zwaną KREW KARTĘ, jakkolwiek strasznie to brzmi. ? Grupa krwi, to jest to!

O jakież było moje zdziwienie, że trzeba to robić dwukrotnie i jeszcze za to zapłacić. Po głębszym zastanowieniu jednak przestałam się dziwić. Po pierwsze trzeba mieć absolutną pewność co do nieomylności takich badań, nic więc dziwnego, że trzeba to badanie powtarzać dwa razy. W laboratoriach też pracują ludzie i pomimo iż bardzo dbają o wszystko, zawsze istnieje ryzyko pomyłki. Skoro więc takie właśnie mają procedury, trzeba było się dostosować.

Ceny natomiast mnie zaskoczyły. Oczywiście rozumiem, że za wszystko się płaci, ale dwa razy płacić? Przecie ubezpieczona jestem i regularnie składki doprowadzam, nie wspominając, że na szczęście nie uszczuplam budżetu NFZ zbyt często. Zdziwiło mnie więc musiałam zasilić kasę chorych uiszczeniem właściwych opłat. Choć, jeśli chodzi o naszą służbę zdrowia, to chyba już nic nie powinno mnie dziwić.

Trochę to jednak kosztuje.

Jedno pobranie krwi 47 PLN, a trzeba to zrobić dwa razy. Dodatkowo opłata za w/w KREW KARTĘ, czyli mały, plastikowy dokument, to koszt 30 PLN. Łącznie więc takie badanie z własnej woli wyniesie nas 124 PLN – naturalnie ceny mogą się różnić, w zależności od tego gdzie te badania wykonamy. Dobrze, więc sama chciałam, udałam się do ośrodka i poprosiłam o wykonanie takiego badania.

Miałam w tym swój prywatny, ukryty cel, ale o tym za chwilę.

Jestem kierowcą, więc uważam, że takie badanie to mój obowiązek. Lepiej późno niż wcale dojrzeć do tego. Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać, żeby życie człowiekowi uratować. Nie wspomnę tu nawet Honorowego Krwiodawstwa.

W telefonie już mam najważniejszą osobę (czyli Pana który ze mną mieszka ;)) pod hasłem ICE – czyli In Case of Emergency, coby wiadomo było kogo powiadomić w razie potrzeby.

Niemniej jednak, jako osoba całkiem nieźle przewidująca – odkryłam dodatkowy BONUS tego badania. Zupełnie nieoczekiwany. Jako, że wówczas obchodziłam kolejne urodziny, postanowiłam dać Panu który ze mną mieszka, wskazówkę – przyznam, że musiała to być dość wyraźna wskazówka :D, jakiż to prezent urodzinowy może mi sprawić. Mianowicie będzie to bransoletka z Apart projektu Macieja Zienia (są także inne do wyboru) na delikatnym czerwonym sznureczku. Srebrny symbol mojej grupy krwi.

Do samych urodzin co prawda jeszcze troszkę czasu było, ale trzeba było się przygotować. ?

Lubię drobne rzeczy, które przy okazji dają nie tylko frajdę, ale jak się okazuje są bardzo praktyczne.

Jeśli więc nie macie pomysłu na prezent dla kogoś czy dla siebie. Jeśli także uważacie, że taka forma połączenia ozdoby z praktyczną stroną jest dobra, szczerze zachęcam. Bardzo to praktyczne i jakże piękne.

Tak, moja grupa krwi to 0RhD +

P.S. Muszę pomyśleć nad kolejnym prezentem urodzinowym dla siebie, żeby odpowiednio wcześnie dać znać komu trzeba. ? Jeśli macie jakieś wskazówki, dajcie proszę znać.

Przeczytaj inny wpis z cyklu Tarocistka też człowiek „Plan przed-urlopowy”.

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: