fbpx
Przejdź do treści

Wielkie Arkana – 11 Moc.

Wielkie Arkana – 11 Moc.

Wielkie Arkana – 11 Moc.

Wielkie Arkana – 11 Moc.

 

W karcie Moc możesz zauważyć:

 

Kobietę, która dzięki dyscyplinie osiąga panowanie nad sobą – nie zaznaje rozterek i zmian nastroju, jest stała, świadoma swych reakcji (jak pamiętamy, Rydwan oznaczał mężczyznę, który dzięki dyscyplinie osiągnął panowanie nad sobą). Kobietę silną i zdecydowaną, wrażliwą, namiętną kochankę, kobietę akceptującą swoją seksualność, potrafiącą otwarcie wyrażać potrzeby.

 

Osobę posiadającą duży wpływ na innych, silną osobowość, jednostkę mającą kojący wpływ na innych ludzi (np. chorych, wyjętych spod prawa), osobę pomagającą zwierzętom, żyjącą w zgodzie z naturą. Dziewczynę dbającą o kondycję fizyczną i zdrowie, mężczyznę lub kobietę przejawiających wybuchowość, agresję lub przeciwnie: panujących nad emocjami, zdyscyplinowanych. Osobę o silnym charakterze, nie uginającą się przed drobnymi przeciwnościami, kogoś posiadającego siłę przebicia i potrafiącego podejmować ryzyko. Osobę, zwłaszcza kobietę, która ujarzmiła własną psychikę, a w tym rozprawiła się z przeszkodami, chorobą itp.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

 

Duża witalność, samodzielność i dobra pozycja zawodowa, aktywność fizyczna, sport, kontrola nad biegiem wydarzeń, skuteczna walka z przeciwnościami losu, energia, dobre zdrowie i witalność, nagroda oficjalna pasja, sprawy lub osoby urzędowe, chęć bycia matką.

 

Siła, energia, działanie, odwaga, wspaniałomyślność, również pełny sukces i zaszczyty.

 

Siła. Męstwo. Odwaga. Przekonanie. Energia. Determinacja. Działanie. Świadomość pokus i możliwości ich pokonania. Osiągnięcie celu za cenę dużych strat. Podbój. Heroizm. Męskość. Przetrzymanie wszelkich przeciwności losu. Niezmożone wysiłki. Triumf miłości nad nienawiścią. Wyzwolenie. Witalność, dzikość, magiczne przyciąganie, potężna moc, siła wyższa, wola boża, żądza, namiętność, cielesność, zwierzęcość, seksualność ekstaza, szał uniesień, radość życia, niepohamowany apetyt na życie.

 

Energia, aktywność fizyczna i duchowa. Walka z przeciwnościami. Zwycięstwo. Równowaga, opanowanie. Pewność siebie, swoich zdolności twórczych. Poskromienie pasji, złych instynktów. Konsolidacja. Wytrwałość i pracowitość. Rozróżnienie prawdy od kłamstwa. Sport. Praca fizyczna. Chęć posiadania dzieci

Żądza to wezwanie do bezwzględnej akceptacji wszystkiego, co jest w tobie. Karta jest wskazówką na wielką przygodę, na podróż do najgłębszych pokładów nieświadomości, gdzie znajduje się ciemna, mistyczna strona obwarowana zakazami, wizjami piekła i potępienia. Jednak seks nie jest złem ani w żadnym wypadku szatańskim grzechem. To najpotężniejsza twórcza siła Wszechświata, dzięki której człowiek współdziała z Bogiem w procesie tworzenia kolejnego, nowego człowieka. Potężne pragnienie, na jakie nie ma mocnych wynika najczęściej ze skomplikowanych splotów karmicznych i stanowi o SILE WYŻSZEJ.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czas w Tarocie”.