fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Dwójka Mieczy

  • przez
Małe Arkana - Dwójka Mieczy

Małe Arkana – Dwójka Mieczy

Małe Arkana – Dwójka Mieczy

Dwójka Mieczy astrologicznie odnosi się do Księżyca w Wadze. Księżyc oznacza zmianę, lecz w tym przypadku natura jest spokojna. Co więcej Waga reprezentuje równowagę. Oba ciała regulują energię Mieczy. Mawia się, że ludzie urodzeni z Księżycem w Wadze potrafią wydawać godne pozazdroszczenia, wyważone osądy i oceny. Wiążą ze sobą wszystkie argumenty.

Dopasowanie i równowaga które ta karta sugeruje, odwaga, przyjaźń, zawieszenie broni; według innej wykładni czułość, uczucie, bliskość. Dwójka Mieczy to sugestie harmonii i innych pomyślnych interpretacji należy rozpatrywać w ograniczonym zakresie, ponieważ Miecze nie są symbolem dobroczynnych sił na ludzkie sprawy.

Małe Arkana – Dwójka Mieczy

Ulga, spokój, odprężenie po negatywnych przeżyciach. Triumf nad przeciwnościami losu, umiejętność łagodzenia konfliktów, talent dyplomatyczny, zdolności intelektualne, duża aktywność intelektualna, podjęcie drugiego kierunku kształcenia. Wydarzenia, których się nie spodziewamy.

W negacji Dwójka Mieczy to – plotki, zawieszenie działań w każdej dziedzinie, niemożność dokonania wyboru, chorobliwa ambicja, straty materialne, związki z nieuczciwymi ludźmi, uwolnienie od spraw trudnych, ale w niewłaściwy sposób.

Równowaga sił. Harmonia. Stałość. Zgoda. Martwy punkt. Afekt.

Dwójka Mieczy to stan napięcia umysłu. Konieczność wyboru. Jednia. Moc, stałość, trwałość, stabilność. Sytuacja bez wyjścia — martwy punkt. Wybór między dwiema osobami. Uporczywe dążenie do rozstrzygnięcia problemu. Wewnętrzna determinacja spowodowana rozpaczą.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Dwójka Mieczy to niemożność konkretyzacji, niemożność dokonania wyboru. Fałszywa przyjaźń. Utrata koncentracji. Kradzież, rabunek. Odrzucenie czyjejś rady, pomocy. Głuchota.

Już po sprzeczce, ale wciąż czuć napięcie. Małe Arkana Dwójka Mieczy to czasem działania egoistyczne a czasem altruistyczne.

Dwójka Mieczy to wewnętrzne sprzeczności charakteru, siła cierpienia, przyjemność po zaznanym bólu. Poświęcenie i kłopoty, które dodają siły, co symbolizuje na karcie róża, tak jakby piękno rodziło się w bólu. Umowa, przywrócony pokój, rozejm, prawda i nieprawda, smutek i współczucie. Pomoc słabym, załagodzenie, sprawiedliwość, altruizm, to także tendencja do czynienia afrontów po tym, jak usłyszało się przeprosiny. Krzywda, gdy chciało się dobrze. To także składanie podań ale i brak taktu i zadawanie uporczywych pytań, gadulstwo.

Zgoda, porozumienie, spokój, cisza, równowaga, radość, optymistyczne widoki na przyszłość, tworzenie no­wego.

Dwójka Mieczy to pokój, który jest niezwykle korzystny, twórczy i daje ogromne pole do popisu. Zjed­noczenie przeciwieństw w akcie dobrej woli i w słusznej sprawie wróży tylko to, co najlepsze. Zostały spełnione wszystkie warunki do tworzenia NOWEGO i du­chowego wzrostu. Jest czas na piękno, wartości duchowe i tworzenie raju na ziemi.

Pokój za wszelką cenę lub działanie dla świętego spokoju oddala cię od poko­ju wewnętrznego. Pomnażasz tylko lęk przed konfrontacją i ostatecznym wyja­śnieniem swojej sytuacji.

Dwójka Mieczy – znaczenie w partnerstwie

Pojednanie Stwórcza zgoda, zrozumienie, zgodne działa­nie, pokój dwojga dusz i serc.

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Dwójka Mieczy oznacza, że jeśli wasz związek był pełen napięć, nastał czas pojednania i to bez żadnej walki. Porozumienie takie rodzi zawsze nadzieję i rosną wasze szanse na przyszłość. Przed wami najpiękniejszy czas tworzenia i działania dla wspólnego dobra.

Dwójka Mieczy jako partner jest pokojowo nastawiony i pełen optymizmu.

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania ” Zasady i etyka pracy”.

Materiały źródłowe