Wprowadzenie do astrologii – podział na żywioły.

Wprowadzenie do astrologii - podział na żywioły.

Wprowadzenie do astrologii – podział na żywioły.

 

W astrologii analogicznie jak w tarocie rozróżniamy znaki według żywiołów, do których należą. Do jednego żywiołu przynależą znaki oddalone od siebie o 120 stopni w kole zodiakalnym. Z reguły posiadamy dominantę dwóch żywiołów.

 

Żywioł ognia – Baran, Lew i Strzelec.

Znaki ognia posiadają niespożytą energię, są pełne entuzjazmu i sił witalnych. Osoby, które w swoim horoskopie posiadają przewagę żywiołu ognia są inspiracją dla innych. Trudno im usiedzieć w jednym miejscu, a ich działania pełne są rozmachu. To urodzeni przywódcy potrafiący porwać za sobą tłumy z racji przebojowości i charyzmy. Waleczność jest ich ogromną zaletą, zaś niechęć do krytyki wadą.

Niedobór bądź deficyt żywiołu ognia objawia się bojaźliwością, lękiem przed podjęciem działania.

Planety: Mars, Słońce oraz Jowisz

 

Pełna Anliza - Rozkład Roczny Pełna Anliza - Rozkład Roczny

Żywioł ziemi – Byk, Panna, Koziorożec.

Znaki ziemi to osoby praktyczne, ważne dla nich są sprawy materialne. Potrafią korzystać z uciech życia – jest to dla nich niesamowicie ważna sfera. Z trudem zmieniają poglądy, które z reguły są tradycyjne. Charakteryzują się uporem. Uczucia okazują chętniej poprzez gesty. Zmiany napawają je lękiem. To solidni przyjaciele, którzy udzielą oparcia w chwili kryzysu.

Niedobór lub deficyt żywiołu ziemi obdarza brakiem praktyczności i oderwaniem od spraw ziemskich, rzeczywistych.

Planety: Wenus, Merkury, Saturn

 

Żywioł powietrza – Bliźnięta, Waga, Wodnik.

Jest to trygon potrzebujący nieustannej komunikacji. Kontakt z nimi działa na inne znaki ożywczo i stymulująco. Wszystkie znaki tego żywiołu są intelektualistami. W pewnym sensie zamykają się w swoim świecie myśli i nie każdego do niego dopuszczają. Odczuwają chęć ciągłych zmian w swojej przestrzeni. Ciężko ich określić i zamknąć w ramy. Są idealistami i czasem brak im praktycznego podejścia do życia i przyziemnego spojrzenia.

Niedobór bądź deficyt żywiołu powietrza sprawia, że człowiek może wiele swoich emocji ukrywać przed innymi oraz być małomówny.

Planety: Merkury, Wenus i Uran

 

Żywioł Wody – Rak, Skorpion, Ryby.

Najbardziej wrażliwy i sensualny żywioł. Ich ogromnym darem jest intuicja oraz wrażliwość. Posiadają silnie rozwiniętą empatię, a w życiu polegają bardziej na uczuciach i emocjach, rzadko słuchając rozumu. To najbardziej duchowy z żywiołów, a jego przedstawiciele często posiadają zdolności artystyczne. Jednakże, znaki wody z trudem dystansują się do problemów. Posiadają również tendencję do duszenia w sobie emocji. Dla ukochanych osób są skłonne do ogromnych poświęceń.

Brak istotnych elementów horoskopu w znakach wody obdarza brakiem empatii, obojętnością i szorstkością.

Planety: Księżyc, Pluton, Neptun

 

Autorka: Minako Aino
Grafika obrazu: Jan Brueghel the Elder and Hendrick de Clerck – Abundance and the Four Elements (1606)

 

Jeżeli zainteresował Cię temat – zapraszam do przeczytania mojego poprzedniego wpisu Wprowadzenie do astrologii – znaki zodiaku.

 

Nie wyrażam zgody na zamieszczanie mojego artykułu na forach, grupach i innych stronach nawet z załączeniem mojego autorstwa.

 

Materiały źródłowe

Warto przeczytać

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *