Wprowadzenie do astrologii – podział na kwadraty.

Wprowadzenie do astrologii - podział na kwadraty.

Wprowadzenie do astrologii – podział na kwadraty.

 

Podział na kwadraty, jakości bądź krzyże jest drugim po trygonach sposobem rozróżnienia energii znaków zodiaku. Do jednej jakości należą znaki oddalone ze sobą o 90 stopni (kwadratura).  Jest to aspekt napięciowy, który wymaga od nas aktywności i walki z naszymi ograniczeniami oraz schematami. Kwadratury stanowią duże wyzwanie. Jednocześnie, dzięki kwadraturom w horoskopie osobistym lub tranzytach możemy przepracować nasze lekcje życiowe.

Silna obsada danego kwadratu ogromnie wpływa na to jacy jesteśmy i determinuje nasze cechy charakteru oraz energetykę. Wyróżniamy jakość kardynalną, stałą oraz zmienną.

 

Kwadrat kardynalny – Baran, Rak, Waga, Koziorożec.

 

Znaki kardynalne są znakami rozpoczynającymi pory roku. Są to ambitne osobowości, które potrafią przejmować dowodzenie i inicjatywę. Odczuwają potrzebę odnoszenia sukcesów i mają duże ambicje. Działają spontanicznie, potrafią zaryzykować z powodzeniem. Znaki kardynalne posiadają jasno skrystalizowane cele życiowe, jednak nie wszystkie z nich realizują. Mogą wydawać się dominujące.

 

Sesja Ogólna Sesja Ogólna

Kwadrat stały – Byk, Lew, Skorpion, Wodnik.

 

Znaki stałe cechuje zdecydowanie i stałość w dążeniach i poglądach. Ich panowanie wypada na środkowy okres pory roku. Lubią mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Zmiany bywają dla nich problemem i podchodzą do nich z rezerwą. Silnie koncentrują się i angażują we wszystko. Niemniej jednak swoje postępowanie zwykle planują i wolą coś osiągać za pomocą małych kroków, ale za to konsekwentnie. W negatywie bywają uparte, skupione na sobie i trudne we współpracy. Jednocześnie wolą same stawiać czoła swoim problemom.

 

Kwadrat zmienny – Bliźnięta, Panna, Strzelec, Ryby.

 

Kwadrat ten cechuje zmienność i elastyczność. Bez trudu przystosowują się do nowych sytuacji. Innym trudno za nimi nadążyć. Często lawirują pomiędzy sprzecznościami, są niestałe. Działają opierając się o swoją intuicję i subiektywne odczucia. Niechętnie mierzą się z problemami życiowymi i potrzebują wsparcia od najbliższych. Są inteligentne i wszechstronnie uzdolnione. Ich dualność może tłumaczyć fakt, że wszystkie poza Panną są znakami podwójnymi.

 

Autorka: Minako Aino

 

Jeżeli zainteresował Cię temat – zapraszam do przeczytania mojego poprzedniego wpisu – Wprowadzenie do astrologii – podział na żywioły.

 

Nie wyrażam zgody na zamieszczanie mojego artykułu na forach, grupach i innych stronach nawet z załączeniem mojego autorstwa.

 

Materiały źródłowe

Warto przeczytać

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *