Małe Arkana – Rycerz Buław.

Małe Arkana - Rycerz Buław.

Małe Arkana – Rycerz Buław.

 

Rycerz Buław (w talii Crowleya jest to Książę Buław) reprezentuje powietrzną część żywiołu ognia co idzie w parze ze zdolnością do ekspansji.

Umiejscowienie w czasie – od 12 Lipca do 11 Sierpnia.

 

Gorąca głowa, władza i siła wpływu, uwolniona moc tworzenia, apetyt na życie, odnowa myśli, palenie mostów.

 

Władza Księcia wynika z siły przebicia oraz zdolności zarażania młodzieńczym zapałem i twórczą wyobraźnią. Bezgranicznie, a nawet bezkrytycznie ufając własnej intuicji i głosowi serca zaskakuje świat oryginalnością pomysłów. Ufność owa i pewien rodzaj samouwielbienia czy niespożytej radości tworze nią uwalnia jego ducha od wszelkich ograniczeń przeszłości. Z radością zostawia je za sobą, bezwzględnie paląc wszystkie mosty. Gdziekolwiek się pojawi, potrafi ujarzmić i zaprząc każdą władzę do realizacji nowych, świeżych, twórczych zamierzeń. Jego gorących, a nawet szalonych zapędów nikt i nic nie jest w stanie powstrzymać.

 

Rozstanie. Podróż. Wejście w nieznane obszary. Zmiana. Walka. Nieobecność. Zmiana miejsca zamieszkania.

 

Mężczyzna impulsywny, przyjacielski, szybki w działaniu, okazujący pomoc. Nagły wyjazd, pospieszna decyzja, możliwość zmiany miejsca zamieszkania, przeprowadzka, możliwe nawet, że do innego kraju. Chęć bycia kimś ważnym, umiejętność organizowania pracy sobie i innym.

 

Wyjazd, nieobecność, lot emigracja, ciemnowłosy młodzieniec, zmiana miejsca zamieszkania. Dodatkowo: złą karta, według niektórych wykładni – alienacja.

 

Gorąca głowa szybko ulega zniecierpliwieniu. Niekiedy wystarczą pierwsze potyczki, piętrzące się trudności lub powtarzająca się odmowa. Wtedy pojawia się towarzyszący zniecierpliwieniu niepokój, utrata wiary we własne siły i destrukcja. Wszelki idący za tym samokrytycyzm odcina ogniste skrzydła, pozbawiając Księ­cia Bereł jego wdzięku i mocy. Wtedy ogarnia go cień smutku i przygnębienia.

 

Szybki, silny, pospieszny, dość porywczy ale dobry i sprawiedliwy. Szlachetny, niechętny do czynienia zła.

 

Zapalczywość. Nagła, nieprzemyślana decyzja. Lekkomyślne zaangażowanie się w coś. Walka. Buńczuczność, pyszałkowatość. Zuchwałość. Ruchliwość. Podróż. Zmiana miejsca zamieszkania. Liczne kontakty towarzyskie.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Lekkość, wolność, intensywność uczuć, głód przeżyć, płomienna zmysłowość, dziecięca otwartość, zaufanie, rozkwitająca miłość.

 

Wszystko, co pędzi na ognistych skrzydłach wiatru miłości, staje się lekkie i łatwe. Świat staje otworem, upadają wszelkie mury i roztaczają się przed wami bezkresne perspektywy. Karta ta jak żadna inna podkreśla, że miłość jest dzieckiem wolności: nieskrępowana, twórcza, bezbronna, posiadająca jednak potężną siłę i zdolność zawładnięcia wszystkimi i wszystkim.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Żywioły astrologiczne w Tarocie”.

Warto przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *